جمعیت هلال احمر استان فارس
  مناسبت روز  

 

سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

 

  

ورود به سامانه آموزش تخصصي 

 

  اطلاعیه ها  
پیام تسلیت به جناب آقای محمدحسن ارزاقی (همکار محترم جمعیت هلال احمر استان فارس) 97/01/19
پیام تسلیت به جناب آقای علی اصغر فکور (همکار محترم داروخانه جمعیت هلال احمر استان فارس) 96/12/10
جشنواره رسانه ای «مداد قرمز» برگزار می شود/ فرصت ارسال آثار تا پايان اسفندماه
برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا(س)
پیام تسلیت به سرکار خانم فرزانه منسوبی فرد (همکار محترم داروخانه جمعیت هلال احمر استان فارس) 96/11/28
آرشیو
  پیشخوان کارمندان  

 

همایش

    تاریخ انتشار: 1396/10/09 13:13:29   شرح خبر  
دیدار رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس / تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو نهاد در دست اقدام قرار گرفت
 دیدار رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس / تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو نهاد در دست اقدام قرار گرفت

 دیدار رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس / تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو نهاد در دست اقدام قرار گرفت

در دیدار رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره فارس با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، تفاهم نامه همکاری مشترک بین این دو نهاد در دست اقدام قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ دکتر علیرضا فیلی در این نشست با اشاره به نیاز مبرم جامعه به خدمات روانشناسی، اظهار کرد: با توجه به خدمات مشترک بین سازمان و جمعیت، بیش از پیش باید به مشکلات و آسیب های اجتماعی رسیدگی شود.

دکتر فیلی ادامه داد: در تفاهم نامه ای که انعقاد می شود، موارد مختلف از جمله آموزش متقابل روانشناسی و امداد و کمک های اولیه به اعضای سازمان روانشناسی و جمعیت هلال احمر آورده خواهد شد.

وی با اشاره به دارا بودن 20 مرکز روانشناسی در فارس تصریح کرد: سازمان روانشناسی مجوز فعالیت های جمعی را نیز دارا است.

 رئیس سازمان روان شناسی فارس از ارائه خدمات برون مرزی توسط روانشناسان عضو این سازمان خبر داد و گفت: در حال حاضر این سازمان آمادگی دارد 70 روانشناس را بعد از گذراندن آموزش های لازم امداد و کمک های اولیه، به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام نماید.

در ادامه این نشست مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس به تشریح ماموریت های این جمعیت پرداخت و افزود: سازمان جوانان برای پیشگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی پتانسیل های خوبی دارد.

فیض اله جعفری افزود: حضور جوانان داوطلب در مجموعه سازمان جوانان فرصت ارزشمندی است که می‌توان با بهره‌گیری از آن به اهداف مورد نظر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دست یافت.

جعفری تصریح کرد: کانون های غنچه‌های هلال، دانش آموزی و دانشجویی، جوانان و طلاب یک شبکه منظمی از اعضا را ایجاد کرده که با استفاده از این ظرفیت می‌توان اهدافی همچون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف را اجرایی کرد.

وی با تاکید بر برنامه 5 ساله جمعیت هلال احمر مبتنی بر برنامه توسعه ششم کشور، تاب آوری را بحث اصلی این برنامه برشمرد و گفت: برنامه ششم توسعه ظرفیت بسیار خوبی را برای جمعیت هلال احمر طی پنج سال آینده ایجاد کرد و در این برنامه مسائلی چون تاب آوری، آموزش های عمومی و ایجاد سرمایه اجتماعی  به عنوان ماموریت های هلال احمر در برنامه ششم توسعه، قید شده که این ماموریت ها برای هیچ سازمان دیگری مقرر نشده و نقش جمعیت هلال احمر به عنوان متولی در این امر، کاملا روشن و بی همتا است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس ارتقا تاب‌آوری جامعه را یکی از اهداف مهم و اثربخش در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: باید بتوانیم در جامعه تغییر نگرش ایجاد کرده و ارزش‌ها را ماندگار کنیم.

جعفری در پایان آمادگی جمعیت هلال احمر را برای انعقاد تفاهم نامه سه جانبه با سازمان روانشناسی و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس اعلام نمود. 

0
ارسال نظر  
پست الکترونیک:
نام:
متن:
 
 
  گزارش تصويري  
سفر نوروزی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و مدیرعامل و معاونین جمعیت فارس به شهرستان های فسا ، استهبان و نی ریز (بازدید از پست موقت  امداد ونجات بین شهری صیف آباد شیراز ) - ‏‎یکم فروردين ٩٧ سفر نوروزی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و مدیرعامل و معاونین جمعیت فارس به شهرستان کازرون (بازدید از پایگاه امداد ونجات بین شهری دشت ارژن- شیراز ) - ‏‎دوم فروردين ٩٧  بازدید معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و مدیرعامل و معاونین جمعیت فارس از طرح امداد نوروزی شهرستان سپیدان /۲۹ اسفند ۹۶ برگزاری کاروان سلامت جمعیت هلال احمر فارس در ثلاث باباجانی استان کرمانشاه و ارائه خدمت به ۱۷۰۰بیمار سفر رئیس جمعیت هلال احمر کشور به استان فارس و افتتاح پروژه های عمرانی شعبه های لارستان ، قیروکارزین ، مهر و لامرد
کلیه حقوق این سایت متعلق به جمعیت هلال احمر استان فارس می باشد.© 1390-1396