مركز آموزش علمي كاربردي هلال احمر شيراز
صفحه اصلی    معرفی مرکز    اخبار مرکز    گالری تصاویر    سامانه آموزشی دانشگاه    آدرس و تلفن    جمعيت هلال احمر استان فارس    ارتباط با ما   
  نشریه های دانشجویی  

 

  آموزش  

 

 

  برنامه کلاسی نیم سال اول(مهر) ۱۴۰۲  

 

 

  اوقات شرعی  
  معرفی مرکز  

  مركز آموزش علمي كاربردي هلال احمر شيراز

استان فارس به عنوان يكي از استان هاي پهناور و پرجمعيت كشور( چهارمين استان از لحاظ جمعيت و پنجمين استان از لحاظ وسعت ) و با دارا بودن اقليم هاي متفاوت همواره براي بروز حوادث و سوانح مختلف مستعد بوده و آسيب هاي زيادي را متحمل شده است.
جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران به عنوان متولي امداد و نجات در كشور همواره به ارتقاء خدمات امدادي در حوزه هاي مختلف توجه و اهتمام داشته است و بي ترديد آمادگي امدادي و تربيت نيروي انساني متخصص براي مقابله با حوادث و سوانح داراي اهميت بسيار بالايي است.
 در همين راستا جمعيت هلال احمر استان فارس با تاسيس دو مركز دانشگاهي در شيراز و لارستان بستر مناسب براي آموزش فنون و مهارت هاي امدادي را در سطح آموزش عالي فراهم آورده است
.
براي تحقق اين امر مهم كه با حمايت هاي مسئولين به خصوص مديرعامل محترم جمعيت هلال احمر استان فارس انجام شد ضمن نياز سنجي و انجام بررسي هاي كارشناسي لازم درخواست تاسيس دو مركز آموزش علمي كاربردي از طريق دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور در دستور كار مديريت آموزش و پژوهش استان قرار گرفت و پس از اخذ مجوز هاي قانوني لازم ،نسبت به تامين مقدمات از جمله اختصاص ساختمان و فضاي آموزشي استاندارد و تهيه تجهيزات مورد نياز اقدام گرديد.
براي راه اندازي مركز شيراز نسبت به بهسازي ساختمان اداري و آموزشي مركز واقع در بلوار سيبويه ( جمعيت هلال احمر شيراز ) و همچنين خريد ملزومات و تجهيزات مورد نياز اقدام گرديد و چارت سازماني پرسنل اداري مراكز نيز با بهره گرفتن از توان نيروي انساني موجود در جمعيت تكميل گرديد.
هم اكنون مركز علمي كاربردي هلال احمر شيراز با پذيرش 77 نفر دانشجوي شاغل و آزاد در دو رشته امداد و سوانح و آتش نشاني گرايش نجات در مقطع كارداني و بصورت پودماني شروع به فعاليت نموده است كه كلاس هاي آن در روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته برقرار مي باشد. ضمنا پذيرش دانشجويان جديد نيز در بهمن ماه سالجاري انجام و حوزه فعاليت مركز، توسعه دوچندان خواهد يافت و پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي و تغيير وضعيت از پودماني به ترمي براي سال تحصيلي آينده در حال پيگيري و در دستور كار قرار دارد.
در لارستان و با پيگيري هاي انجام شده ساختمان ملكي جمعيت واقع در ميدان اصلي شهر لار به جمعيت هلال احمر بازگردانده و نسبت به  تجهيز آن اقدام گرديد .
مركز لارستان نيز با پذيرش 35 نفر دانشجوي شاغل و آزاد در رشته امداد و سوانح و در مقطع كارداني شروع به فعاليت نموده است كه برنامه گسترش اين مركز نيز با جديت دنبال مي گردد.
اميد است با راه اندازي مراكز آموزش عالي علمي كاربردي هلال احمر ضمن تربيت نيروي هاي متخصص روز به روز شاهد كاهش تلفات انساني و خسارات اقتصادي ناشي از حوادث در سطح استان و كشور باشيم ./
مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر شیراز تحت نظارت دانشگاه جامع HELAL.SHIRAZ.UAST@GMAIL.COM